o mnie

Urodziłam się we Wrześni, koło Poznania w 1989 roku.

Od małego wykazywałam humanistyczne zainteresowania. W 2008 roku podjęłam pierwszą poważną decyzję dotyczącą kierunku mojej przyszłości. Postanowiłam studiować Historię Sztuki na UAM i przeniosłam się do Poznania. Wybór studiów nie był przypadkowy i wpłynął znacząco na moje późniejsze losy.

Podczas barwnego czasu studenckiego poznałam poznański światek artystyczny, w tym wielu muzyków i artystów. Każde zetknięcie ze sztuką innych wywoływało we mnie motywacje do wyrażenia się po przez obraz. Jeszcze podczas studiów podjęłam się nauk w studiu fotograficznym, zgłębiając sztukę fotografii. Fotografia była także tematem mojej pracy magisterskiej, którą szczęśliwie obroniłam i ukończyłam studia. Z fotografią jednak nie planowałam kończyć…

Pośród moich dokonań fotograficznych wyjątkowe miejsce w moim sercu zajęła współpraca z Caludią Wissman podczas Medation BIenalle Poznań 2014. Projekt z niemiecką artystką zaowocował pojawieniem się moich fotografii na wystawie Shifting Africa podczas otwarcia tego wydarzenia o charakterze międzynarodowym.
Myślę obrazami. Wiele bodźców, niekoniecznie wizualnych, powoduje tworzenie się obrazów pod moimi powiekami. Dostrzegam kolory dźwięków. Kadruje rzeczywistość.

Fotografia jest moją walką z czasem. Nie da wygrać się tej walki, ale utrwalanie obrazów ” tu i teraz” jest małym zwycięstwem w tej nierównej bitwie.

Zuzanna Chałupniczak

kontakt

Zuzanna Chałupniczak

Contact Locaste

Winston Shopping Center
562 E Main Street
Louisville, MS(Mississippi) 39339
(662) 773-6211 Annie Schutte

send us a message